Masaż Leczniczy - Masaż Klasyczny

Wpis

środa, 07 października 2015

Cellulit - rodzaje, stopnie, sposoby na usunięcie.

Cellulit - który masz rodzaj ?


Cellulit - Lipodystrofia to inaczej "efekt pomarańczowej skórki", z którą walka nie jest łatwa. Na tą przypadłość cierpią głównie kobiety. Cellulit , to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa. Wygląda to tak, że komórki tłuszczowe nakładają się na siebie tworząc nieestetyczne nierówności. Zdrowe komórki tłuszczowe mają wielkość ziarenek ryżu i są położone obok siebie tworząc tkankę tłuszczową.

Zmiany pojawiają się głównie gdy do głosu dochodzi czynnik hormonalny. Jest to wiek pokwitania u dziewcząt i wiek przekwitania u kobiet, gdzie objawy związane z występowaniem cellulitu mogą się nasilać.
Rozróżniamy różne rodzaje jak również różne stopnie występowania cellulitu.

 
Rodzaje cellulitu.

Zasadniczo wyróżnić możemy rodzaje cellulitu :

 1. cellulit tłuszczowy
 2. cellulit wodny


Wyróżnia się 4 stopnie występowania cellulitu pod względem zaawansowania:

 1. I STOPIEŃ - cellulit lekki wodny: W pozycji leżącej skóra wygląda gładko. W pozycji stojącej jak również przy ucisku palcami pojawiają się niewielkie nierówności.
 2. II STOPIEŃ - cellulit średni: Nierównomierni rozłożona tkanka tłuszczowa zauważalna jest w pozycji leżącej jak i stojącej.
 3. III STOPIEŃ - cellulit ciężki, tłuszczowy: Na skórze, w każdej pozycji widoczne są złogi komórek tłuszczowych. Są one grube i oddzielone głębokimi bruzdami.
 4. IV STOPIEŃ - cellulit ciężki: Jest to najbardziej zaawansowana i trudna do zredukowania postać cellulitu.

 
Najlepiej jednak wcześniej zapobiegać powstaniu złogów. Nie zawsze jednak się to udaje. Często przegapiamy moment, w którym cellulit zaczyna się tworzyć i później pozostaje już tylko walka z nim.

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na prawidłowe żywienie. Niezależnie od wagi czy budowy ciała skórkę pomarańczową można niekiedy już spotkać u młodszych nastolatek. Zdrowe odżywianie, brak używek, aktywność ruchowa, picie dużej ilości wody, ograniczenie spożywania fast foodów i dużej ilości słodyczy może w znacznym stopniu zapobiec powstaniu niechcianego problemu. Jeśli jednak cellulit się pojawi należy najwcześniej, jak tylko to jest możliwe, rozpocząć z nim walkę.

Co można zrobić samemu aby uporać się z cellulitem :

 1. Masaż np. podczas kąpieli szorstką rękawicą
 2. Prysznic ciepłą i zimną wodą - na zmianę
 3. Samodzielnie wykonać peeling z fusów kawy

 
Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
robsso
Czas publikacji:
środa, 07 października 2015 21:02

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość Aga napisał(a) z *.dynamic-ra-4.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/01/11 21:32:19:

  Powiem wam moje drogie panie, że cellulitu nie dostaje sie w tydzień. W tydzien tez się go niestety nie zlikwiduje. Jesli do umówionych zabiegów nie dołożysz diety, ruchu, masażu - codziennie i konsekwentnie przez przynajmniej 3 miesiące - nie powinnaś oczekiwac cudów.
  Z zabiegów kosmetycznych, wykonywanych w salonach urody, dość skuteczna jest endermologia i liposukcja ultradźwiękowa, ale wiele zależy od tego, jakiego rodzaju masz cellulit, gdzie, no i jak jest zaawansowany. Dobre efekty daje tez masażbańką chińską.

 • Gość Monika napisał(a) z *.dynamic-ra-4.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/01/11 21:41:01:

  Stosowałam kiedyś różne kosmetyki - te tańsz i te droższe a efekt był mizerny. Zamiast wydawać pieniądze na niedziałające kremy lepiej naprawdę zainwestować w skuteczny zabieg! Wiem po sobie. W tym roku chodzę na liposukcję połączoną z bańka chińską i po 5 zabiegach widzę o wiele lepszą gładkość ciała i w znacznym stopniu zmniejszony celulit na tylnej partii ud. Do końca serii zostało mi jeszcze 5 zabiegów więc ale jak na razie jest to dla mnie hit wśród zabiegów do redukcji celulitu. Mogę więc śmiało polecić dalej.

Dodaj komentarz