Masaż Leczniczy - Masaż Klasyczny

Wpis

piątek, 15 stycznia 2016

Rozstępy a masaż

Masowanie blizn.

Rozstępy.

Pytacie mnie co można zrobic samemu w domu odnośnie rozstępów. Dziś więc kilka moich rad dla czytajacych mo blog. Uważam więc, że wykonanie poważniejszych zabiegów kosmetycznych we własnym zakresie jest raczej niemożliwe i najlepiej korzystać z pomocy salonów kosmetycznych czy innych specjalistycznych gabinetów. Znając podstawowe zasady masażu można jednak spróbować wykonać skuteczny masaż na rozstępy, który na pewno korzystnie wpłynie na kondycję skóry. Jeśli chodzi o rozstępy to zazwyczaj pojawiają się w takich miejscach, jak uda, biodra, czy pośladki. W takiej sytuacji masaż wykonuje się od dołu ku górze. Jest to klasyczny sposób masowania, uwzględniający kierunek przepływu krwi w żyłach. 

Po pierwsze zaczynamy od delikatnego masażu przypominającego głaskanie 2-3 min a następnie stopniowo przechodzimy do silniejszego ucisku - ok. 2 min. Nastepnie po wstępnym przygotowaniu skóry do należy przejść do kolejnego etapu zabiegu – rozcierania. Rozcieranie nie powinno być zbyt silne. Masaż należy wykonywać energicznie, ale tak, by nie powodował bólu. Kolejną częścią masażu jest ugniatanie. Ruchy, które należy wykonywać są niemal identyczne, jak podczas ugniatania ciasta. Ugniatanie wykonujemy w poprzek linii rozstępów, a następnie wzdłuż. Na rozcieranie i ugniatanie powinniśmy przeznaczyć po ok. 5 min. Ostatnia faza to znów głaskanie (ok 2 min.) czyli wykończenie masażu.

Zabieg wykonujemy na oliwce lub żelu nawilżającym. Pamiętajmy, że im świeższe rozstępy tym większa szansa na to, iż będą niewidoczne. Nie znikną one jednak całkowicie.Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
robsso
Czas publikacji:
piątek, 15 stycznia 2016 23:12

Polecane wpisy

Trackback