Masaż Leczniczy - Masaż Klasyczny

Wpis

niedziela, 17 kwietnia 2016

Elektrostymulacja mięśni EMS

Elektrostymulacja co to takiego?

Czym są elektrostymulatory i jakie mają obecnie zastosowanie w salonach kosmetycznych oraz salonach masażu?

elektrostymulacja Kielce

Elektrostymulatory.

Elektrostymulatory to urządzenia, znane od dawna, których zadaniem jest wywoływanie skurczy w miejscach, do których podłączamy elektrody. I właśnie to stosowanie impulsów elektrycznych nazywa się elektrostymulację nerwowo-mięśniową nazywaną w skrócie EMS. Nie od dziś wiadomo, że kurczenie się mięśni jest zjawiskiem elektrycznym, wywoływanym przez nasz mózg, wiadome jest też, że stosując prąd elektryczny o odpowiednich częstotliwościach, takie skurcze mięśni, najzwyczajniej w świecie, możemy sprowokować sztucznie.

Tak też powstały elektrostymulatory, których zastosowanie w sporcie pomaga przełamywać naturalne bariery, które stawia nasz organizm, jak również jest specjalistycznym narzędziem uzupełniającym wieloletni i ciężki trening. Elektrostymulacja stosowana jest również w medycynie, a dokładniej fizjoterapii, to znaczy u pacjentów, u których występuje atrofia mięśniowa, bądź inne problemy z osiągnięciem normalnych skurczów mięśniowych - na przykład po wypadkach. My jednak zajmiemy się wykorzystaniem elektrostymulacji w salonach kosmetycznych oraz salonach masażu - elektrostymulacji jako środka na spalenie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie masy mięśniowej.

Elektrostymulacja, w zależności od użytego programu, może działać :

 • wyszczuplająco
 • tonizująco na mięśnie
 • odprężająco jak również
 • wzmacniająco na włókna mięśniowe jak również siłę mięśni.

Zabieg elektrostymulacji ukierunkowany jest na wywołanie reakcji mięśni, lub całych grup mięśniowych, do których podpinamy elektrody. W praktyce wygląda to tak, że podane stymulacji włókna mięśniowe wykonują izotoniczne ruchy, a w konsekwencji tego pobierają energię z okolicznych tkanek i w związku z tym spalają tkanką tłuszczową. Proces spalania tkanki tłuszczowej zaczyna się w momencie, w którym zaczyna brakować w naszym organiźmie glikogenu - czyli źródła energii.

Zabieg elektrostymulacji przynosi wiele korzyści są to między innymi:

 • poprawa przemiany materii
 • zwiększony metabolizm
 • pobudzenie układu limfatycznego
 • pobudzenie układu krążenia
 • usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn
 • ujędrnienie skóry
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • poprawa linii ciała
 • wzmocnienie mięśni i poprawę ich siły.

Jak dowiedziano już 45-minutowy zabieg elektrostymulacji mięśniowej jest porównywalny z dwu, a nawet czasami trzygodzinnym wysiłkiem fizycznym. Aby elektrostymulacja była skuteczna, to podobnie jak z innymi zajęciami, musimy poddawać się jej regularnie. Musimy też wiedzieć, że elektrostymulacja ma również swoje słabe strony. Należy tutaj zaznaczyć że nasze ciało potrzebuję prawdziwego ruchu, a sam zabieg elektrostymulacji nam tego nie da. Aby więc nasze ciało rozwijało się prawidłowo i miał odpowiednią kondycję musimy zażywać również aktywności fizycznej. Zanim jednak zaczniemy stosować prad o niskich częstotliwościach poradźmy się lekarza bądź fizjoterapeuty. Więcej informacji na temat wskazań oraz przeciwwskazań do wykonania elektrostymulacji znajdziecie w linku poniżej http://studiokosmetyki.org/elektrostymulacja/

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
robsso
Czas publikacji:
niedziela, 17 kwietnia 2016 21:47

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość http: vk.com id317814383 napisał(a) z *.dynamic-ra-12.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/04/18 22:40:26:

  Z elektrostymulacji mięśni korzystają ponoć piłkarze Realu Madryt, a także czołowi sportowcy, między innymi bracia Klitschko. Metoda elektrostymulacji EMS jest bardzo popularną formą treningu w klubach fitness na całym świecie, m.in. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Zabiegi elektrostymulacji regularnie wykorzystywane są przez NASA i amerykańską armię. Polecam spróbować.

 • Gość http: studiokosmetyki.soup.io napisał(a) z *.dynamic-ra-12.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/04/18 23:02:20:

  To wszystko prawda.. Elektrostymulacja mięśni EMS wykorzystywana jest nie tylko do spalenia tkanki tłuszczowej ale również do ujędrniania skóry ramion czy poprawy kształtu ud. Ostatnimi czasy stała się również hitem jeśli chodzi o facetów, którzy chcą zredukować oponę brzuszną, bądź chodzą na siłownię i chcą ze swoich mięśni wycisnąć dodatkowe kilka procent mocy.

Dodaj komentarz